“Wsiąść do Pociągu. Europa” czyli kultowa gra planszowa dla całej rodziny

Wśród setek gier planszowych dostępnych w księgarniach internetowych jedną z najciekawszych, a zarazem najchętniej kupowanych jest “Wsiąść do Pociągu. Europa” (https://www.taniaksiazka.pl/wsiasc-do-pociagu-europa-rebel-p-325312.html). W Niemczech czy Francji jest to bez wątpienia najpopularniejsza planszówka, która już dawno przebiła rekordy sprzedaży wyznaczone amerykańskie Monopoly. Skąd bierze się tak duża popularność tego tytułu? Kto będzie dobrze się bawił podczas rozgrywki we “Wsiąść do pociągu. Europa”?

Wsiąść do pociągu – prosta gra planszowa dla każdego

Wsiąść do pociągu. Europa” należy do gatunku tzw. eurogier, czyli prostych gier planszowych opartych na wyrazistej mechanice i skierowanych do każdego, także osób, które nie mają żadnego doświadczenia z planszówkami. Na czym polega rozgrywka? Zadaniem graczy jest budowanie sieci połączeń kolejowych pomiędzy miastami leżącymi w Europie, zgodnie z instrukcjami zawartymi na otrzymanych na początku gry biletach. Każdy zbudowany fragment trasy, a także ukończony bilet zapewniają punkty. Zwycięzcą gry zostaje ten gracz, który na koniec osiągnie najwyższy wynik. Nie jest to jednak aż tak proste, jak może się wydawać – pomiędzy każdym miastem można stworzyć jedną lub dwie trasy, przez co gracze nawzajem często się blokują i muszą przez to budować objazdy. Ponadto twórcy wprowadzili dodatkowe mechaniki mające urozmaicić rozgrywkę, czyli utrudnienia przy budowie tuneli lub promów.

Co warto wiedzieć o “grze w pociągi”

Fani planszówek często nazywają “Wsiąść do pociągu. Europa” określeniem “gra w pociągi”. Nie ma co się temu rzecz jasna dziwić, natomiast warto zwrócić uwagę na ogromną popularność tego tytułu w Polsce. W końcu rozgrywka jest dość krótka (ok. 60-75 minut) i naprawdę emocjonująca, a liczba graczy (4-5) optymalna w przypadku mniejszych spotkań ze znajomymi lub rodzinnych wieczorów. Ponadto dzięki systemowi zmiany biletów każda gra we “Wsiąść do pociągu. Europa” jest inna, co dodatkowo zwiększa emocje oraz zachęca do wspólnych spotkań. Gwarantujemy, że nie ma nic przyjemniejszego od zbudowania perfekcyjnej trasy kolejowej i pokonania pozostałych graczy!