Czym jest coaching?

Coaching to proces, który pomaga w odkrywaniu wewnętrznych zasobów i uruchamianiu potencjału oraz motywacji do zmiany.


Coaching jest procesem doskonalenia kompetencji w obszarze, który chce rozwijać Klient. Pomaga ludziom w stawaniu się tym, kim chcą i byciu najlepszym, jak to możliwe. Wydobywa i wzmacnia to, co w ludziach najlepsze.

Jest procesem szeroko rozwojowym, choć skoncentrowanym na konkretnych celach, które określa się na wstępie. Zleceniodawca i sam zainteresowany przygotowują wstępne cele na proces lub cele wynikowe.

Coaching jest jedną z najefektywniejszych metod wspierania w rozwoju. Coach towarzyszy swojemu klientowi w realizacji jego celów. Coach nie mówi klientowi, co ma robić, zadaje pytania, dzieli się swoimi obserwacjami, proponuje zadania, które mają przybliżyć klienta do osiągnięcia jego zamierzeń.

Dlaczego warto inwestować w coaching?

Jest procesem mierzalnym. Efektywność Coachingu mierzy się na poziomie zmiany zachowań klientów oraz wskaźników biznesowych organizacji. Dlatego Coaching jest inwestycją w stały i dalekosiężny rozwój.

92% respondentów intensywnych badań przeprowadzonych w 2005 roku uznało coaching prowadzony przez zewnętrznych coachów za efektywny lub bardzo efektywny.”

Chartered Institute of Personnel and Devlopment

 

„Badania odkryły prawie 600% zwrot z inwestycji wydanych na coaching menedżerski.”

Right Management Consultants

 

„Firmy z listy Fortune 500 deklarują 5-krotny zwrot z inwestycji w coaching.Badania przeprowadzone na temat coachingu wśród firm z listy Fortune 500 odkryły 529% zwrotu z inwestycji w coaching plus wiele niematerialnych korzyści.”

Metrix Global 2004

coaching progress partner

 

 

Przyjdź i przekonaj się jak działa coaching!

 Pierwsza sesja realizowana jest bezpłatnie.


ZADZWOŃ 600 879 753

Porozmawiajmy – jak możemy pomóc Ci zrealizować Twoje cele?

Pracujemy wg. standardów ICF GLOBAL

top